EURO 2020 Magyarország - Franciaország

2021.06.20.

Szenzációs bravúrpont a világbajnok franciák ellen a Puskás Arénában!

A magyar labdarúgó-válogatott az első félidő 45.percében megszerezte a vezetést Framciaország ellen az Eb F-csoportjának 2. fordulójában. Gólszerőnk a balhátvéd Fiola Attila volt.

Franciaország Antoine Griezmann góljával a második félidőben egyenlített. A magyar válogatott kivédekezte a háétralévő időt, így hatalmas bravúrral a magyar csapat 1–1-es döntetlent játszot a világbajnoki címvédő franciákkal a Puskás Arénában.

F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 1–1 (1–0)
Budapest, Puskás Aréna, 55 998 néző. Vezette: M. Oliver (angol)
Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Kleinheisler (Lovrencsics G., 84.), Schäfer (Cseri, 75.), Fiola – Szalai Á. (Nikolics, 26.), Sallai. Szövetségi kapitány:    Marco Rossi
Franciaország: Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – Pogba (Tolisso, 76.), Kanté, Rabiot (O. Dembélé, 57.; Lemar, 87.) – Benzema (Giroud, 76.), Griezmann, Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Gólszerző: Fiola (45+2.), ill. Griezmann (66.)

A csoport másik mérkőzésén
Portugália–Németország 2–4 (C. Ronaldo 15., Diogo Jota 67., ill. Rúben Dias 35. – öngól, Guerreiro 39. – öngól, Havertz 51., Gosens 60.)

Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI